Organizasyon Şirketleri

Organizasyon Şirketleri Ne iş Yapar? Organizasyon Fiyatları Nedir? Organizasyon Firmaları İstanbul

Organizasyon şirketleri tamamen yapılacak etkinliklerin büyük yükünü almakla görevlidir. Organizasyon firmaları kendi aralarında alanlara bölünmektedir. Çoğu organizasyon şirketleri istanbul tabanlı çalışmaktadır. Kalabalık ve metropol şehirlerde insanlar yoğun tempoda oldukları için, yapacakları etkinliklerde kolaylık adına daha çok tercih etmektedir. Organizasyon firmaları alanları çok geniş yelpazeye sahiptir. Ana kategorileri şu şekilde olmaktadır. Düğün organizasyonu, kına organizasyonu, ses sistemi kiralama, sahne kurulumu, açılış davet, yönetim ve toplantı, gibi bir çok alanda hizmet vermektedir. İstanbul organizasyon firmaları alanında geniş seçeneklere sahip bir şehirdir. Aradığınız ve yapacağınız tüm organizasyonlarınızda daha çok teklif alma şansınız bulunmaktadır. Organizasyonu planlarken daha profesyonel organizasyon şirketi ile anlaşmaya özen gösterin.

kina-organizasyon-iletisim

Organizasyon Fiyatları

Organizasyon şirketlerinin genel anlamda sabit bir tarifesi bulunmamaktadır. Her organizasyon firması kendine ve kalitesine göre fiyat belirlemektir. Hizmet alan taraf olarak organizasyon şirketini fiyatıyla yargılamak en büyük yanlıştır. Çok pahalı hizmet veren bir şirketi ele alalım. Örnek olarak, kına organizasyonu yapmayı planlıyorsunuz. Bir çok organizasyon şirketinden teklif aldınız varsayalım. Bir kaç firmadan oldukça yüksek ve bazı firmalardan oldukça düşük fiyat teklifi geldi ve ikilemde kaldınız. Yüksek fiyat veren organizasyon şirketinin hizmetini çok kaliteli sunduğu akıla gelmemesi gerekir. Çok düşük fiyat veren firmanın sunduğu hizmeti de çok düşük değerlendirmemek gerekir. Önemli olan referansları, tecrübesi, kadrosunun profesyonelliği, hizmet ağı gibi birçok unsura bakılması gerekir. En önemli olan sizin ne istediğinizdir. Fiyatlandırmanın sağlıklı olması açısından taleplerini organizasyon şirketine gayet açık ve net şekilde belirtiniz.

Organizasyon Şirketleri Tercih Etmelimiyiz?

Bu kesinlikle kişisel bir tercih olmakla beraber, ne istediğinizle alakalı bir durumdur. Aslına bakmak gerekirse, organizasyon şirketiyle çalışmak hem uygun durumlar oluşturmaktadır. Aynı zamanda etkinliklerinizde yükünüzü tamamiyle üzerinizden kaldıracaktır. Mesela yine bir örnek verecek olursak, Kına organizasyonu yapmayı planlıyorsunuz. Kına gecesi için mekan kiraladınız. Daha sonra müzik gurubu, bindallı, kaftanlar, kına ekibi kiraladınız. Çerez aldınız kına ve kına malzemeleri gibi bir sürü ayrı masraf yaptınız. Size çok pahalıya mal olacaktır. Kına organizasyon firmaları ile anlaşma yaptığınızı varsayarsak ne değişecektir? Bu bahsettiğimiz bütün herşeyi kapsayan bir paket ile maliyetiniz yarı yarıya düşecektir. Çünkü organizasyon şirketleri her bölgeden mekanlarla, toptancılarla, müzik grupları ile anlaşmalı olduğundan sizden çok daha uygun fiyatlara temin etmektedir. Bindallı kına malzemeleri gibi malzemeler bu firmaların ellerinde sürekli bulunmaktadır. Yapacağınız tüm etkinlikler öncesi mutlaka organizasyon şirketleriyle danışmanızı, fiyat almanızı öneririz…

Share this story
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest