Kına Gecesi Hazırlıkları

Neşe Hüzün Gecesi Kına Gecesi Hazırlıkları

Her gelin muhteşem bir kına gecesi hazırlıkları geçirmeyi arzular. Erkeklerde bu durum bu kadar arzulu istenmese bir bayanlar her detaya her ayrıntıya özenle titizlikle yaklaşır ve muhteşem bir kına gecesi olmasını sağlar. Kına gecesinin eksiksiz, kusursuz ve muhteşem olması için hem hazırlıkların hem de organizasyonun tam yapılması gereklidir.  Kına gecesi hazırları uzun süre önceden başlanarak yapıldığı için kına gecesi organizasyonuna yoğunlaşarak muhteşem bir kına gecesi geçirebilirsiniz.

Kına Gecesi Hazırlıkları

Kına gecesi hazırlıkları için:

1 ) Gelinlik ve damat takım: Gelin ve damat için  unutulmaz gecede şık olmak olmazsa olmazdır. Bu nedenle gelinin istediği özellikleri taşıyan bir gelinlik ve bindallı  kına gecesinden çok önce seçilmeli ve provalar yapılmalıdır. Damat takımı için gelin adayının elbisesi ile uyumlu olacak bir damatlık seçilmeli ve prova yapılarak kına gecesine hazırlanılmalıdır.

2 ) Davetiyeler: Davetiyeler en az 2 ay öncesinden bastırılmalı ve tüm davetlilere en az 2 hafta öncesinden ulaştırılmalıdır. Bu sayede tüm davetlilerin bir arada olduğu bir kına gecesi yapılabilir.

3 ) Masa süslemeleri: Organizasyon şirketi Süsleme ile anlaşılmamışsa masaları kendiniz süslemelisiniz. Kuru gül yapakları, desenli masa örtüsü kuşakları, canlı çiçekler ile masaları sadelikten kurtarmalı ve misafirlerinizi önemsediğinizi göstermelisiniz.

4 ) Hediyeler: misafirlerinize vermek için küçük hediyeler hazırlamalısınız.  El havlusu, sabun tozu,  mum, hediyelik kokulu sabun gibi ürünlerden birini veya farklı bir hediyelik eşya seçerek misafirleriniz için hazır hale getirmelisiniz.

5 ) Gelin masası: Kına gecesinde herkesin gözünün üzerinde olacağı gelin masasını  büyüleyici bir güzellikte hazırlamalısınız. Bu sayede insanların bakınca mest oldukları ve gelinin mutluluktan havalara uçacağı bir kına gecesi yaşayabilirsiniz.

6 ) Gelin çiçeği: Gelin adayı kuaförden çıkarken eline alacağı gelin çiçeğini kendi isteği ile seçmelidir. İstediği çiçeklerden oluşan  gelin çiçeği ile  kına gecesine gelmeli ve mutlu olmalıdır.

kina-tahti-mekanlari

Kına gecesi organizasyonu için:

1 ) Düğün Salonları: Düğün salonlarını tercih ederek  standart, klasik bir kına gecesi organizasyonu yapabilirsiniz. Düğün salonları klasik düğün paketleri içerikleri ile kına gecesi hizmeti vermektedirler. Farklı bir paket tercih etmeniz durumunda  içerikte değişiklikler yapılarak istediğiniz detaylar  kına gecesi kapsamında gerçekleştirilmektedir.

2 ) Kır düğünü alanları: Kır düğünü mekanları düğün gibi kına gecesi hizmeti de vermektedirler. Doğa ile iç içe olacağınız, serin ve yıldızlarla dolu bir gökyüzü altında unutulmaz, eksiksiz ve kusursuz bir kına gecesi geçirebilirsiniz.

3 ) Havuz veya göl kenarı: Bazı organizasyon şirketleri havuz kenarlarını kapsayacak şekilde  masa ve sandalye dizaynı yaparak havuz başında unutulmaz bir kına gecesi yaşamanızı sağlarken göl kenarında hem doğa hem de gölün muhteşem manzarası eşliğinde kına gecesi yaşamanızı sağlıyorlar.

4 ) Oteller ve balo salonları: Oteller ve balo salonları lüks bir kına gecesi için ideal alanlardır. Bütçe olarak ortalamanın üzerinde olsalar da gelin ve damadın ömrü boyunca hatırlayacağı bir kına gecesi yaşatırlar.

Share this story
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest