İstanbul Kına Gecesi Organizasyonu Firmaları

İstanbul Kına Gecesi Organizasyonu

İstanbul kına gecesi organizasyonu nasıl yapılır? Kına gecesi Türk kültüründe bir düğün için olmazsa olmaz bir gecedir. Gayet ironik ve eksantrik bir şekilde önce gelin ağlatılır daha sonra da oyun havalarıyla güldürülür. Elbette kına gecelerinde tüm mesele ağlayıp gülmek değildir. Bu yalnızca görünen kısmıdır. Günümüzde ise görünmeyen kısmını kına gecesi organizasyon firmaları yapmaktadır.

Peki, kına gecesi organizasyonu nedir?

Kına gecesini hafife almayın. Düğünün bir nevi demosu niteliğinde bir gecedir ve doyasıya eğlenmek için geline adanmış bir gündür. Fakat hazırlık aşaması zor ve yorucudur. Kına Mekânı, ikram, müzik grubu, dans ekibi, kıyafet, karşılama gibi birçok detay vardır. Bu aşamaya gelene kadar fazlasıyla yorulan ve heyecan içinde olan gelin ve damat adayları için istanbul kına gecesi organizasyonu etmek zor olabilir. Bu yüzden bir organizasyon şirketi tarafından hazırlanan organizasyona kına gecesi organizasyonu denilir.

Eğer İstanbul gibi büyük bir şehirde kına gecesi yapacaksanız biraz daha şanslısınız. Çünkü İstanbul kına gecesi organizasyon firmaları küçük şehirlere nazaran daha tecrübelidir. Böylece kına gecenizi uzman kişiler tarafından planlamış olursunuz.

istanbul-kina-gecesi-organizasyonu

İstanbul Kına gecesi organizasyonu nasıl yapılır?

Öncelikle bu iş için bir bütçe belirlemeniz gerekiyor. Çünkü istediğiniz organizasyon paketlerinin içeriği bütçe durumunuza bağlı olarak büyüyebilir ya da küçülebilir. Daha sonra sıra mekan seçimine geliyor. Örneğin; İstanbul’da kına gecesi organizasyonu düşünüyorsanız deniz kenarında bir yalı ya da bir saray isteyebilirsiniz. Eğer düşük bütçeli olsun isterseniz organizasyon firması sizin için en uygun mekânı bulacaktır. Bu konuda konsept seçimi çok önemlidir. Geleneksel Türk konsepti ya da Hint gecesi gibi alışılmışın dışında bir konsept seçebilirsiniz. Buna göre mekân seçimi yapılacaktır. Mekan ve konsept tamamlandıktan sonra misafirlere yapılacak ikrama sıra gelir. Bunun için de yine sizin bütçenize göre en uygun ikramlar tercih edilir. Bunca hazırlıktan sonra misafirleri davet etmek gerekiyor. Organizasyon şirketi, eğer isterseniz davetiye ile bu konuda size yardımcı olacaktır. Kalabalık bir gece planlamadıysanız misafirlerinizi kendiniz de davet edebilirsiniz.

Her şeyi ile organize edilen bu özel gecenizde size düşen sadece eğlenmek oluyor. Çünkü organizasyon firması sizin için misafirlerinizi karşılar, yapılacak dansları ve dansçıları hazırlar, kostümleri ayarlar. Kısacası yapılacak her işi sizin için en güzel şekilde yapar ve siz hiç yorulmadan güzel anılara sahip olursunuz.

 

Avcılar, Büyükçekmece ve Beylikdüzü Kına Mekanları olarak hizmet vermeye başladık. İstanbul’un baş firması olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Sizlerin sayesinde geride kalan tam 10 yıl. Daha mutluluk dolu nice güzel yıllara….

Share this story
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest