İstanbul Bindallı Kiralama

İstanbul bindallı kiralama hizmeti

Kına gecelerimizin vazgeçilmezi olan İstanbul bindallı kiralama hizmetini sizlere sunuyoruz. En mutlu gününüze bir gün kaldı, ilk olarak atlatmanız gereken bir gece daha var oda kına gecesi. Kına geceleri için tercih edilen bindallı nedir kısaca bundan bahsedelim. Bindallı kiralamak ve bindallı, kaftan modelleri için whatsapp hattı 0532 766 6208

istanbul bindallı kiralama

Bindallı giyme geleneği nereden geldi?

Kına gecesi, evlenen çiftlerin evinde geçirdiği son geceyi kutlamaları için ve aileye veda için yapılmaktadır. Kına gecesi tarihi çok eski dönemlerden gelmektedir. O kadar zaman geçmesine rağmen günümüzde halen unutulmayan ve her geçen gün güzelleşen kültürlerimizden bir tanesidir. Kına gecelerinde unutamayacağınız anılardan bir tanesi de elinize kına yakılması ve sevdiğiniz kişiler sizin etrafınızda dönerek söylediği şarkılar. Belki de hayatınızda en duygusal anı olarak kalacak.

Osmanlı döneminden günümüze uzanan gelenek

Bindallı giyimi Osmanlı döneminden bu yana günümüzde en orijinal hali ile giyilen giysidir. Osmanlı döneminde yapılan düğünlerde gelinler öncelik olarak kendi düğünlerinde bindallı giyerler ve sonraki yakınların düğünlerinde tekrar bu bindallıyı kullanırlarmış. Bindallı üzerinde genellikle çiçek, dal ya da yaprak motifleri kullanılır. Geçtiğimiz o dönemlerde kırmızı rengi giyiliyordu fakat günümüzde gelinler birçok renk bindallı tercih edebiliyorlar.

Osmanlı döneminde bindallı kıyafetleri çok fazla emek harcanarak ve el işlemeleri ile üretiliyordu. Bu yüzden Osmanlı döneminde bindallı fiyatları çok pahalıdır. Fakat günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık bindallı kıyafetler istenilen renk, kesim ve motiflerde üretilebiliyor. Birçok gelin adayı, geçmişte büyüklerinin kullandığı bindallıları sandıklardan çıkartıp kullanıyorlar.

bindallı kiralama

Kiralık Bindallı

Bindallı fiyatları çok pahalı olduğundan ve her zaman kullanılmadığından dolayı birçok kişi kiralık bindallı kullanmayı tercih ediyor. Genellikle İstanbul kiralık bindallı konusunda daha fazla modele sahip olan şehir ve aynı zamanda diğer bölgelere göre fiyatları daha uygun. İstanbul’da kiralık bindallı arıyorsanız sizlere bu konu hakkında en uygun fiyat ve neredeyse her bedene uyacak bindallı çeşitlerimizi görmeye bekliyoruz.

Bindallı kiralama konusunda aklınıza soru işaretleri varsa, hemen bizimle iletişime geçerek tüm sorularınızı yanıtlayabiliriz. Türkiye’de birçok evli çiftimize birbirinden özel ve güzel bindallı çeşitlerimizi sağladığımız için mutluluk duyuyoruz. İstanbul kiralık bindallı konusunda sektörde rekabet ettiğimiz firmalar üzerinden analizlerimizi gerçekleştiriyor ve sizlere en ucuz bindallı kiralama fırsatını sunuyoruz.

 

 

Share this story
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest