Evliliğe Doğru Adım Adım

Evliliğe doğru gidilen zaman diliminde eğlenceli olan ve hazırlık aşaması bir o kadar da karmaşık olan evrelerden biridir kına gecesi. Evliliğin bütün sürecinde olduğu gibi, kına hazırlıklarınızda da emin olun ki mutlaka her kafadan bir ses çıkacak ve sizin düşüncelerinize müdahalede bulunulacaktır. Bulunmuş olduğumuz dönemde her ne kadar da olsa modern bir organizasyon düşünüyor olsanız da daha çok gelenek göreneklerin ön planda olduğu bu gecede özellikle aile büyükleriniz de işin içine girdikleri için işiniz daha da zorlaşmaktadır. Aman büyüklerimizi memnun edeyim, aman büyüklerimiz mutlu olsun onların düşüncelerine öncelik verelim derken kendi mutluluğunuzu bir kenara atmış olabilirsiniz. Temennizmiz şudur ki her türlü olumsuzluklara hazırlıklı olmanızı ancak ortak düşüncenin herşeyin en güzelini en iyisini yapmaya çalıştıklarını unutmamanız ve bu hazırlığı stressiz bir şekilde, içiniz rahat, tadına vararak geçirmenizdir.


Öncelikli olarak kına organizasyonunuza başlamadan önce mutlaka ne istediğinize, nasıl bir organizasyon düşündüğünüze mutlaka karar vermelisiniz. Yakın çevrenizden fikirlerine güvendiğiniz birkaç arkadaşınız yada büyüğünüzle fikir alışverişinde bulunarak yapmayı planladığınız organizasyonu netleştirebilir ve kına hazırlıklarınızı bu yönde yapabilirsiniz. Aksi takdirde bir çok detayı bulunan kına organizasyonunuzu istemeyerek daha da zorlaştırabilirsiniz.
Benim kına organizasyonu yapacağım yer basit bir yer olsun, adet yerini bulsun diye kına gecesi yapmayı düşünüyorsanız, bir düğün salonu veya mekan kiralayarak, alınması gereken kuruyemiş, kaftan, kına tepsisi, kına, tefler, kına mumları vb. kına gecesi ile ilgili her türlü malzemeyi satın alarak daha ekonomik bir kına gecesi yapabilirsiniz. Kendi istediğiniz şekilde malzemeleri alıp, uygun bütçeye mal etseniz bile en yorucu olan hali budur diyebiliriz.
Herkes aynı düşünceye sahip olmayabilir. Ben bu stresi kaldıramam, kendimi yormayayım, alışverişlerle ben uğraşmayayım da herşey hazır olsun diyorsanız bu konuda güvenilir bir kına organizasyonu firması ile irtibata geçmenizi öneririz. Asrı Rüya Organizasyon bu konuda her zaman ilk sırada yer almaktadır.
Ekonomik olarak bu duruma müsait iseniz ve herşeyin çok güzel olmasını istiyorsanız eğer, size önerimiz şudur ki hem düğün hemde kına yapan mekanlara da bakmanız. Bu tarz mekanlarda kına geceleri hafta içi yapılmaktadır. Bu arada unutmadan belirtmek isterim ki, kına geceniz ile düğün gününüz arasında en az 2 gün mutlaka olsun. Kına ile düğün günü arasında boşluk bırakmazsanız bütün yorgunluk, telaş, stres üst üste gelecek ve siz eğlenmeden mahrum kalmış olacaksınız ve hem kınadan hemde düğünden hiçbir tat alamayacaksınız.
Unutmayın kına geceniz ister sıradan bir düğün salonunda yapılsın, ister 5 yıldızlı otelde, ister lüks bir mekanda yapılsın, ister organizasyonlu, isterseniz organizasyonsuz olsun o gün sizin gününüz ve her şey sizin isteğinize göre organize edilmelidir.

Share this story
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest