Etkileyici Kına Gecesi Organizasyon Nasıl Yapılır?

Etkileyici Kına Gecesi Organizasyon Nasıl Yapılır?

Hayatının en güzel gününde, hafızlardan silinmeyecek bir kına gecesi organizasyon yapmayı kim istemez ki. Kültürümüzün bir parçası olan kına yakma merasimi, sadece gelinin değil herkesin duygulu anlar yaşadığı bölümdür.  Özel olarak hazırlanan kına türküleri ile gelini ağlatırken, aslında herkes kendi içindeki kız çocuğunu uğurlar ve onun arkasından ağlar. Böylesi güzel anlar geçmişten günümüze farklı şekilde aktarılırken, günümüzde kına gecesi organizasyonları ile devam etmektedir.

Örf ve adetlerimizin vazgeçilmez parçası olan Etkileyici Kına Gecesi Nasıl Yapılır sorusunun yanıtını sizler için hazırladık.

kına organizasyonKına Gecesi Nerede Yapılır?

Kına gecesinin nerede yapılacağı önemli detaylardandır. Evde kına gecesi, bahçede kına gecesi, kırda kına gecesi, cafe, çay bahçesi, yalı, otel, restoran ya da kına salonunda yapılan merasimler için farklı konseptler hazırlanabilir. Geçmiş dönemlerde bu organizasyon kızın baba evinde yapılırdı. Ancak, artık daha fazla  davetli çağırılması nedeni ile evde yapılan organizasyonlar yetersiz kalabilmektedir.

Kına gecesinin düğüne benzer şekilde yapılmasını arzu ediyorsanız, davetiye listenizi belirleyip, mekan kararı vermelisiniz. Davetli listenizden daha büyük bir mekan tutmak size gereksiz bütçe harcamanıza yol açacaktır. Organizasyonun yemekli olmasını talep ediyorsanız mekanın böyle bir hizmet verip vermediğini mutlaka konuşmalısınız.

Mekanınız neresi olursa olsun, güzel bir organizasyon ile akıllardan çıkmayacak bir kına gecesi organizasyonu hazırlayabilirsiniz.

Kına Davetiyesi ve İkramlıklar

Kına gecesi için hazırlık yaparken, bu geceyi ölümsüzleştirecek harika bir davetiye hazırlayabilirsiniz. Bu davetiye aynı zamanda düğün gününü de belirten tek bir model olabileceği gibi özel olarak da hazırlatılabilir.

Kına ikramlıkları olarak eğer yemekli düşünmüyorsanız , sadece atıştırmalık tabağı hazırlatabilirsiniz. Bunun için ister ev kına gecesi  olsun isterse salonda yapılan kına gecesi olsun, özel olarak hizmet alabilirsiniz.

Kına Gecesinde unutulmaması Gerekenler

Oldukça hızlı ve heyecan dolu geçen bu süreçte, çok şey unutulabiliyor. Bunun için kendinizi garantiye alarak bir kâğıda her şeyi not edebilirsiniz. Unutmamanız gereken ve olmazsa olmaz Kına Gecesi Gerekli Listesi bakacak olursak; kına el mumu, kına tepsisi, kına sepeti, nedime tacı, kına mumu, kına keseleri, kına testisi,  kına taçları, kına mendilleri, kına taçları ve kına eldiveni yer almaktadır.

 

kına gecesiKına Gecesi Sürprizleri

Herhangi bir gün olmayıp, kişinin hayatında bir kere yaşadığı kına gecesi elbette çok özel olmalıdır. Özellikle dış mekanda organizasyon yapanlar için havai fişekler kaçınılmazdır. Bunun yanında maytaplar, konfetiler ile görsel bir şölen yaşatılabilir. Misafirlere verilen hediyeliklerin doğru tercih edilmesi ile bir ömür akıllarda yer edinecek bir gece düzenlenebilir.

Kına Gecesi Organizasyon Şirketleri ile Görüşün

Kına gecenizi hangi mekanda yaparsanız yapın, bu konuda uzman olan kına gecesi organizasyonu şirketlerinden yardım alabilirsiniz. Böylece daha uygun bütçe ile daha profesyonel ve etkileyici bir organizasyon yapmış olursunuz. Kına tahtı, davul gösterisi, bindallı, dans ve müzik gibi pek çok eğlenceli seçeneğin içerisinde bulunduğu bu organizasyonlar misafirlerinizin aklından silinmeyecek bir kına gecesine imza atacaktır.

Kına Organizasyon Yazımıza Devam Edelim

Kına gecesi organizasyon ile anlaştığınızda, nedimeler ve gelin için önerilen bindallı modellerini gözden geçirerek provalarınızı yapmalısınız. Dilediğiniz renk ve model ile gecenin yıldızı olarak sahnenin keyfini sürmek size kalacaktır.

Böylesi özel bir geceyi unutulmaz yapacak profesyonel fotoğraf ve kamera çekimlerini de ihmal etmeyin. Eğer bir organizasyon şirketi ile anlaşmış iseniz, zaten tüm bu hizmetleri almış olursunuz.

Hayatınızda aşkı bulduğunuz an, ömrünüzü birlikte geçirmek için attığınız bu önemli adımda, sizi mutlu edecek ve ileride keşke demeyeceğiniz kına organizasyonunu tercih etmenizi öneriyoruz. Seçiminiz her ne olursa olsun unutmamanız gereken şey ‘’Siz Buna Değersiniz’’ Şimdiden hepinize mutluluklar diliyoruz.

Share this story
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest