Düğün Hazırlıkları

Düğün Hazırlıkları

Hayatınızı sevdiğiniz insanla birleştireceğiniz , hayatınızın en özel günü olan düğün öncesinde düğün organizasyonu için hazırlıklar yapmak ve düğünü kusursuz ve mutlu bir şekilde yapmak herkesin hayalidir. Kusursuz ve eksiksiz bir düğün için bir çok konuda hazırlık yapmalısınız. Düğün hazırlıkları konularını alt başlıklar halinde inceleyelim.

Düğün hazırlıkları

1 ) Düğün türü ve mekan yeri: Öncelikle kişisel olarak yapmak istediğiniz düğün türüne karar vermelisiniz. Eğer kır düğünü yapmak istiyorsanız kır düğünü için ideal yerlere bakmalısınız. Salon düğünü yapacaksanız istediğiniz gibi bir düğün yapacağınız düğün salonlarına bakmalısınız. Sade bir evlilik töreni yapacaksanız otel ve özel davetler verebileceğiniz yerlere bakmalısınız. Bir balo salonu hayal ediyorsanız otellerin balo salonlarını araştırmalı ve karar vermelisiniz.

2 ) Davetiye tercihi: Düğün hazırlıkları yaparken, düğüne gelecek olan eş, dost akraba ve arkadaşlar için davetiye bastırmalısınız. Günümüzde teknoloji geliştiği için binlerce davetiye çeşidi basılabiliyor. Bu davetiyeler içinden birini seçebilir veya hayalinizdeki davetiye tasarımını isteyerek davetlilere unutulmaz bir davetiye verebilirsiniz. Düğün davetiyesi bastırmadan önce buraya tıklayarak Google üzerinden arama yapabilir ve örneklere bakabilirsiniz.

düğün organizasyon şirketleri

3 ) Nikah Şekeri seçimi: Nikah şekeri nikah merasimin egelen davetlilere vereceğiniz şekerler olduğundan özel paketler ve ambalajlar içinde olmalıdır. Nikah merasimi için bir organizasyon firması ile anlaşmışsanız size onlarca çeşit sunacaktır Bu çeşitlerden birini seçmeli veya özel olarak istediğiniz nikah şekerini yaptırarak nikah öncesi şeker problemini ortadan kaldırmalısınız.

4 ) Düğün fotoğrafı: Düğün fotoğraflarını hayatınızda bir kez çektireceğiniz için salon veya otel ile anlaşarak istediğiniz mekanlarda çekim yaptırmalısınız. Özellikle son günlerde moda olan dış mekan çekimi için güne bakan tarlası, gül bahçesi, lale diyarlarını tercih edebilir veya deniz manzarası tercih ederek unutulmaz pozlar verebilirsiniz. Düğünden önce fotoğraf sorununu da ortadan kaldırarak bir problemi daha azaltmalısınız.

5 ) Düğün şarkıları: Düğün hazırlıkla ve Düğün Şarkıları tamamlandıktan sonra en önemli kısımlardan birisidir düğün şarkıları. Düğün için anlaştığınız organizasyon şirketi size düğünde çalınacak parçaların listesini verecektir. Bu listeyi iyice inceleyip tarzınıza ve bir düğünde çalınması için uygun olan parçalara karar vermeli düğün sırasında davetlilerin ve sizin yüzünüzü buruşturacak parçalara maruz kalmamalısınız.

6 ) Düğün kıyafetleri: Düğünde giyeceğiniz damat takımı veya gelinlik için en az 1 ay öncesinden provalar yapmalısınız. Provalar sırasında vücudunuza oturan ve sizi rahat ettiren elbiseyi seçmeli, düğünde bu elbiseyi giyerek düğünü rahat bir şekilde tamamlamalısınız. Aksi takdirde düğün boyunca kendinizi rahatsız hissedebilir veya düğün öncesi kıyafet sorunu yaşayabilirsiniz.

düğün organizasyon

7 ) Balayı: Düğün öncesinde araştırma yaparak karar vermeniz gereken bir diğer önemli konu balayı için gideceğiniz yeri seçmektir. Balayı için hayal ettiğiniz, düşlediğiniz bir yer seçmeli ve düğün ertesinde yolculuğa başlamalısınız. Aksi takdirde düğünün ertesi gün gelin ve damat birlikte internette balayı için yer bakmaya başlayabilirsiniz.

Organizasyon yaparken biraz daha uygun olsun diye isimsiz, asılsız ve ucuz bütçeli firmaları tercih ederek aslında pişmanlığa ilk adımı atmış oluyoruz. Düğün ve kına gecesi organizasyonu hayatta bir kere yapılır. Pişmanlık yaşamayın. Organizasyon telafisi olmayan bir sanattır.

Bizi Tercih Etmeniz İçin Çok Neden Var…

[space height=12]

[list type=”icon-smile”]
[li] Uygun fiyat garantisi [/li]
[li] Mutlak Memnuniyet Garantisi [/li]
[li] Kaliteli ve Lüks Malzeme Sunumu [/li]
[li] Profesyonel kadro ve kusursuz planlama [/li]
[/list]
Düğün Hazırlıkları nelerdir

Düğün Hazırlıkları adına paylaştığımız yazı umarım sizlere faydalı olmuştur… Mutluluklar dileriz..

 

Share this story
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest